Konserwacja przedłuża żywotność i zachowuje pierwotne parametry sztucznej trawy, zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania obiektu w ciągu całego roku.
Aby zachować przydatność do gry, parametry użytkowe i bezpieczeństwa boiska, konieczna jest systematyczna pielęgnacja nawierzchni oraz jej okresowa konserwacja.
Częstotliwość zależy od stopnia korzystania z boiska, ale z dotychczasowych doświadczeń wynika, że minimum dwa razy w roku, a w niektórych przypadkach 3-4 razy.
Konserwacja składa się z kilku etapów i wykonywana jest przez fachową ekipę wyposażoną w specjalistyczne maszyny i urządzenia:
- przegląd stanu technicznego boiska, ocena konieczności wykonania drobnych napraw,
- oczyszczenie nawierzchni z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń naturalnych i śmieci,
- szczotkowanie twarde nawierzchni które powoduje podniesienie włókien trawy,
- spulchnienie i rozluźnienie górnej warstwy wypełnienia,
- mechaniczne czyszczenie granulatu lub piasku,
- uzupełnienie i równomierne rozprowadzenie wypełnienia z piasku lub granulatu na całej powierzchni boiska,
- przeczesanie miękkie włókien trawy w celu wyrównania nawierzchni po uzupełnieniu wypełnieniem.
Efektem prawidłowej konserwacji jest równa nawierzchnia boiska zapewniająca dobrą grę, wyprostowany włos i równomiernie rozłożone wypełnienie osadzone w trawie, drożny system odwodnienia i co ważne atrakcyjny wygląd.
Brak systematycznej konserwacji boisk może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w jego strukturze i stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników boiska.
Od grudnia 2013 współpracujemy z branżowym portalem naszorlik.pl
Nasze doświadczenia i opinie zostały opublikowane w dziale „INFRASTRUKTURA ORLIKA” – polecamy wszystkim Animatorom i Zarządzającym Orlikami.
Tylko regularna konserwacja i pielęgnacja nawierzchni syntetycznych pozwoli zachować ich doskonałe właściwości przez długie lata i służyć fanom sportu, zaś użytkownicy dostrzegą troskę Właściciela i jego starania o właściwy stan obiektu, który często jest wizytówką naszej Małej Ojczyzny.