+48 601 734 855

zadzwoń teraz

biuro@dzsystem.pl

napisz do nas

62-652 Chodów

Chodów 1/1

Blog

Obsługa obiektów sportowych ? konserwacje, naprawy, remonty

Na obiektach, gdzie zakres uszkodzeń był znaczny, a ciągle brakowało środków na naprawy, zapewne jego zakres jeszcze się powiększy. Co prawda, nie znamy jeszcze przypadków wymiany całej nawierzchni boiska ze sztucznej trawy, ale kilka znanych nam  boisk zmierza w tym kierunku. Na szczęście nie jest to duża skala problemu,  na takich boiskach staramy się w miarę możliwości finansowych samorządu naprawiać to, co bezwarunkowo niezbędne i pilne. Ratujemy w ten sposób możliwość funkcjonowania Orlika, jego dostępność dla dzieci, młodzieży oraz innych użytkowników. Największym nieszczęściem byłoby wyłączenie obiektu z użytkowania, zamknięcie przed młodzieżą z powodu zagrożenie bezpieczeństwa sportowców. Z drugiej strony, jeśli boisko wykazuje znaczące pogorszenie walorów użytkowych może to być jedyna słuszna decyzja. Warto zadbać o to, abyśmy nigdy nie musieli stanąć przed takim dylematem.

Konserwacje, naprawy, remonty i inne czynności obsługowe to bardzo ważny fragment funkcjonowania obiektów sportowych. Nie bez znaczenia jest tu cała rzesza doskonałych, oddanych sportowi Animatorów i Opiekunów obiektów. Ci ludzie najlepiej wiedzą jak zadbać o boiska, jak utrzymać harmonię i ład. Nie jest to proste w zderzeniu z olbrzymim potencjałem i energią młodych ludzi, ale dają radę! Podziwiać ich za toJ

Dodatkowo są pierwszymi, którzy dostrzegają problem, widzą zagrożenie, podejmują niezbędne decyzje. Bez ich udziału Orliki byłyby martwe, a młodzież byłaby „jak dziecko we mgle”. Mam nadzieję, że i tu będziemy mogli rozwiązywać ich problemu, służyć radą i pomocą. Wiele z tematów zostało uwzględnionych w portalu dla animatorów, ale myślę, że bliski kontakt z praktykiem nigdy nie zaszkodzi.

W kolejnych artykułach będziemy rozwijać poszczególne aspekty funkcjonowania szeroko rozumianych Obiektów Sportowych, w tym oczywiście kompleksów Orlik 2012. Mam nadzieję na aktywny udział wszystkich, którym leży na sercu dobrze funkcjonujący, zadbany i sympatyczny Orlik czy inny kompleks sportowy lub rekreacyjny.

KONTAKT I ADRES

DZ SYSTEM Leszek Drążkiewicz

Chodów 1/1

62-652 Chodów

tel. +48 601 734 855

biuro@dzsystem.pl