+48 601 734 855

zadzwoń teraz

biuro@dzsystem.pl

napisz do nas

62-652 Chodów

Chodów 1/1

Blog

Uszkodzone piłkochwyty

Ważnym aspektem dobrego funkcjonowania boisk sportowych są dobrze utrzymane siatki wychwytujące, tzw. piłko chwyty. Niestety, jest z tym różnie. Przyczyn złego stanu rzeczy jest wiele, ale najważniejsze z nich są dwie.

Po pierwsze, błędy w technologii mocowania siatki. Często siatki rozpięte zostały od „wewnątrz” boiska i przymocowane do słupów pośrednich za pomocą specjalnych uchwytów. Takie mocowanie sprawia, że ograniczona została powierzchnia chwytająca siatki do bardzo wąskiego obszaru i siłą rzeczy przy znacznych obciążeniach uderzeniami piłki następuje zrywanie w miejscach mocowania. Siatka powinna mieć jak największą powierzchnią „swobodną” co doskonale tłumi uderzenia i nie powoduje zrywania linek.

Druga przyczyna jest niestety bardziej prozaiczna i wynika z udziału, a dokładnie niewłaściwego zachowania użytkowników boiska. Obserwujemy, jak siatki stają się miejscem zabawy, wspinaczki, czy siedziskami dla pozbawionych wyobraźni młodzieńców. Powoduje to pękanie linek i mocowań, zrywanie uchwytów i obwisanie siatek. Z tym problemem musimy sobie poradzić sami, zarówno Opiekunowie obiektów, jak i my, którzy powinniśmy tłumaczyć jakie skutki przynosi niewłaściwe użytkowanie siatek, ale i innych elementów wyposażenia obiektów sportowych.

KONTAKT I ADRES

DZ SYSTEM Leszek Drążkiewicz

Chodów 1/1

62-652 Chodów

tel. +48 601 734 855

biuro@dzsystem.pl